BUDMIX Wiesław Osiński

34-122 Gierałtowice, PL

FAQ

  • Bezpieczeństwo

  • Wiedza produktowa

  • Energooszczędność

1. Jakie są różnice między szybą bezpieczną, antywłamaniowa, a hartowaną?

  • szyby bezpieczne – to takie, które przy rozbiciu, chronią przed zranieniem odłamkami. Jest to klasa P1 i P2, która dodatkowo zabezpiecza przed włamaniem podjętym bez przygotowania.
  • szyby antywłamaniowe – to szyby od klasy P3. Znacząco utrudniają włamanie, ze względu na ich budowę złożoną z kilku warstw folii.
  • szyby hartowane – posiadają pięciokrotnie większa odporność niż zwykłe szkło. Ich główną rolą jest ochrona, najczęściej stosowane w miejscach szczególnego zagrożenia. Przy rozbiciu rozpadają się na tępokrawędziste kawałki.

2. Czym różnią się klasy bezpieczeństwa RC I i RC II?

RC I – zabezpieczenie okna przed wyważeniem, przy użyciu siły np. kopnięcie, pchnięcie barkiem.

RC II – zabezpiecza okno przed włamaniem przy użyciu prostych narzędzi np. obcęgi, śrubokręt, przy czym okno stawia opór przez minimum 3 min.

3. Co wyróżnia klamkę HOPPE SECUSTIC?

Najszybszym i tanim sposobem, by zabezpieczyć się przed niechcianymi gośćmi w naszym domu jest wymiana klamek w oknach i drzwiach balkonowych. Klamki Hoppe Secustic sprawią, że nawet okna ze standardowym okuciem stawiają opór włamywaczom. Klamka ta wyposażona jest w opatentowany mechanizm blokujący, który zwiększa zabezpieczenie okna przed " fachowym otwarciem" od zewnątrz. Zasada działania klamki Hoppe Secustic jest prosta, gdy klamkę obracamy prawidłowo od środka, wówczas okucie przesuwa się, lecz gdy chcemy popchnąć okucie, wkładając np. śrubokręt od zewnątrz, mechanizm blokuje przesuw okucia, dzięki czemu utrudnia otwarcie okna włamywaczowi.

Przy przekręcaniu klamki secustic powstaje charakterystyczny dźwięk, który upewnia nas, że mechanizm działa prawidłowo. Dodatkowo klamki Hoppe Secustic, maja elegancki i nowoczesny kształt.

4. Czy okna antywłamaniowe zabezpieczą Twój dom?

W naszym kraju, jak wskazują statystyki, aż 70% włamań do domów i mieszkań odbywa się przez okna i drzwi balkonowe. Najczęściej stosowaną metodą przez włamywaczy jest wyważenie skrzydła okna z ościeżnicy.

Okna antywłamaniowe muszą posiadać odpowiednie antywłamaniowe okucia, np. MACO - MultiMatic. Dodatkową ochroną zabezpieczającą okno są antywłamaniowe grzybki - są to specjalne trzpienie ryglujące skrzydło ościeżnicy. Równie ważna jest szyba o odpowiedniej klasie od P2, jak i klamka chroniąca przed włamaniem np. Hoppe Secustic z kluczykiem.

Ponadto ważny jest odpowiedni montaż okna w murze, który w połączeniu z pozostałymi elementami zabezpieczeń tj. okucie, klamka i szyba zagwarantuje bezpieczeństwo Twojego domu.

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.

Nasza strona wykorzystuje narzędzia Google Analytics, Google Tag Manager oraz Google Ads opracowane przez firmę Google LLC. Klikając “Akceptuję” akceptujesz zapisy naszej Polityki prywatności. Zapoznaj się z nią klikając w link.

loc